Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
ANITKABİR ZİYARETİ

Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti

ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ

 ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MD.LÜĞÜ

Türk Dil Kurumu
AİLE HEKİMİM KİM ?

Aile Hekimini Öğren
SAĞLIK KÖŞESİ

 

Z TV BİLGİ KANALI

OKULUMUZ

 

                                          OKULUMUZ ANA GİRİŞİ

    

OKULUMUZ

 

Okulun Tarihçesi:

 Okulumuz daha önce Pozcu Ortaokulu olup 1995-1996 öğretim yılında Mobil Ortaokulu’nun öğretmen, öğrenci ve diğer personeli ile Cumhuriyet ilköğretim Okulunun ikinci kademesinin öğretmen, personel ve öğrencileri ile değişik yerlerden kaydedilen öğrencilerin oluşturulması ile eğitim ve öğretime başlamıştır.
....Okul 1997-1998 öğretim yılında 8 yıllık zorunlu eğitime geçilmesi ile Türkiye çapında ön görülen değişiklik sonucunda Pozcu İlköğretim Okulu’na dönüştürülmüştür. Daha sonra arsayı bağışlayan varislerin mahkemeye başvurması ile adı Şevket Pozcu İlköğretim olarak değiştirilmiştir.
... 2004-2005 eğitim öğretim yılında valiliğin çalışmaları sonunda okul, Özel Türkmen Lisesi’nin binası alınarak, Aydınlıkevler Mahallesi’ne taşınmıştır. Okulun adı Aydınlıkevler İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

Fiziksel Özellikleri:

 Okul 3 katlı olup, her katında lavabo ve tuvaletleri mevcuttur. Ayrıca 1 Müdür odası, 1 Müdür Baş. Yrd. Odası, 3 Md. Yardımcısı Odası, 2 Öğretmenler Odası,2 Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Odası, 1 Hizmetli Odası,1 Memur Odası, 1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı, 1 Fen Laboratuvarı,10 adet Anasınıfı ( yaklaşık 250 öğrenci),Kantin,Kütüphane,Spor salonu,yemekhane, 37 adet derslik, 3 adet atölye ve İşlik( Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi,Teknoloji Tasarım Atölyesi,Spor Dersliği),binanın her katında yangın musluğu ve yangın muhbir sistemi mevcuttur. Binanın ısıtma sistemi kaloriferli ve klimalıdır.

1 Müdür ,1 Müd.Baş.Yardımcısı, 4 Müd. Yrd. olmak üzere toplam 98 Öğretmen ve 2490 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.2100 metrekare bina oturumu,3800 metrekare bina çevresinde oyun alanı ve bahçe olarak kullanılmaktadır. Ek bina ve derslik ihtiyacımız yoktur.
... Ayrıca tüm sınıfımızda projeksiyon ve perdesi, tüm ana sınıfları şubelerimizde projeksiyon, perdesi ve bilgisayar, 1. kademe sınıflarımızın birçoğunda ise akıllı tahta bulunmaktadır. Görsel eğitim salonumuz ise çok amaçlı olarak kullanılmaktadır.  ANIT:
Okulumuzun; eni 7 metre, yüksekliği 9m. olan duvarlarına hattat ressam Etem ÇALIŞKAN tarafından “İstiklal ve Cumhuriyet Anıtı” yapılmıştır.Tabloda; İstiklal Madalyası, 16 Türk Devleti’ni sembolize eden yıldızlar, Atatürk profili, Onuncu Yıl Nutku’ndan bir parça ve “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” özdeyişi bulunmaktadır.

 

            OKULUMUZ BAHÇE GİRİŞİ

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret115181
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 33° 27°
Eğitimevi.com

      

İNTERAKTİF EĞİTİM
FENCE BİLİM
Coğrafya Dünyası
http://www.cografya.gen.tr/index.php
TERİMLER SÖZLÜĞÜ

Veli Bilgilendirme Sistemi

Türkiye.gov.tr

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.79425.8174
Euro6.58896.6153
İLLERARASI MESAFE
İL İL TÜRKİYE
MEMURLAR.NET